fbpx Skip to content

Pozorování velryb jen hodinu od Tropical Garden

Srí Lanka patří mezi tři nejlepší destinace pro pozorování velryb na světě. Vydejte se za těmito mořskými obry do nedaleké Mirissy.

Velryby připlouvají k jižnímu období v období od listopadu do dubna. Už samotný výlet na houpající se lodi je zážitek sám o sobě, který prověří vaši odolnost vůči mořské nemoci. Trvá většinou kolem 3 až 4 hodin a vyráží se časně ráno. Srí Lanka patří mezi nejvhodnější místa pro pozorování kytovců, právě proto se ale tato zábava stává až masovou záležitostí.

Chcete-li zažít skutečně pozorování velryb, a ne „nahánění“, vyrazte na něj pokud možno na začátku či sklonku sezony a dejte si pozor na výběr zprostředkovatele. Ti zodpovědní, kteří dbají na to, aby velryby nebyly stresovány, se řídí pokyny pro pozorování velryb definované asociací WDC (Whale and Dolphin Conservation). Na internetu či Trip Advisoru tedy pátrejte po termínech „responsible“ nebo „ethical whale watching“.

Z Tropical Garden se do Mirissy dostanete autem za hodinu, zbytek dne můžete strávit buď na pláži přímo v Mirisse nebo se zastavit na dalších zajímavostech – při cestě je např. chrám v Mataře, maják Dondra na nejjižnějším cípu Srí Lanky, chrám sedícího Buddhy či Blow Hole