fbpx

Na Srí Lance jako doma

Blog o Srí Lance pro všechny, kdo si tuto krásnou zemi zamilovali stejně jako naše rodina, i pro ty, kdo se ji teprve chystají poznat. Jaké to je mít „chatu na Srí Lance“, rady na cestu i tipy na místní zajímavosti, to vše najdete na našem blogu.

Poslední příspěvky

Fotka pláže a palem před Tropical Garden
Fakta o Srí Lance

10 důvodů proč vyrazit na Srí Lanku v roce 2021

V Česku přituhuje a čím dál tím víc lidí se poohlíží po vhodném místě, kam utéct před lockdownem, zimou a všeobecně blbou náladou. Pokud chcete i v této době cestovat, ale s ohledem na zdraví a bezpečí své i místních lidí, je Srí Lanka ta správná volba.

Čtěte více
Fakta o Srí Lance

Znáte Srí Lanku jako své boty?

Procestovali jste Srí Lanku křížem krážem? Máte ji na svém cestovatelském seznamu přání a zatím sbíráte informace? Nebo se jen nudíte doma při lockdownu? Zkuste si náš cestovatelský kvíz a pochlubte se výsledkem!

Čtěte více

nenechte si ujít

Chtěli byste k nám do Tropical Garden? Pojeďte!

více o ubytování

Kdo pro vás píše

O slastech a strastech, které s sebou nese vlastnictví domu na Srí Lance, o radostných i těch méně radostných okamžicích našeho srílanského dobrodružství, o zkušenostech, které jsme za těch více než dvacet let nasbírali, o tom všem bude tento blog. Píšu ho pro vás já, Marcela, pro přátele Máša a pro místní „nangi“ (mladší sestra). Na Srí Lanku jsem přijela poprvé v roce 2006 a od té doby se vracím, kdykoli to jde. Prozatím jsem ji stihla navštívit desetkrát. Ostrov jsem projela křížem krážem s batohem na zádech, v posledních letech pak spolu se svými dětmi prozkoumávám především krásy „našeho“ jižního pobřeží.

Jak jsme přišli k Tropical Garden

Před dvaceti lety sbalila naše máma Zuzka krosnu a vyrazila s kamarádkou Ivou na dobrodružnou výpravu po tomto překrásném ostrově, turisty tehdy téměř neobjeveném. Srí Lanka je zcela okouzlila a zrodil se sen, postavit si vlastní dům, kam by se mohly vracet. Kouzlu Srí Lanky jsme postupně propadly i já se sestrou Karolinou a sen se pomalu začal stávat skutečností.

Od koupě pozemku k vybudování dvou prázdninových domů uběhlo dlouhých devět let, další roky pak trvalo zvelebit je do dnešní podoby. Ne vždy stálo štěstí na naší straně, museli jsme se vyrovnat jak s nepřízní přírody, tak finančními ztrátami i zklamáním z lidí, kterým jsme důvěřovali. Několikrát jsme stáli na křižovatce a rozhodovali se, jestli pokračovat dál. Ale nevzdali jsme se. Na Srí Lance trávíme každý rok několik týdnů či měsíců, a když tu zrovna nejsme, pronajímáme naši Tropical Garden kamarádům a známým i neznámým cestovatelům.

999_79_kokosak primo z palmy

Odebírejte novinky z Tropical Garden

Přihlaste se k newsletteru s příspěvky z našeho blogu o Srí Lance, s informacemi o novinkách v Tropical Garden či slevami na ubytování. Nebojte, nezahltíme Vás, posíláme maximálně 5 newsletterů do roka.

Kontakt

E-mail: info@tropicalgarden.cz

Telefon: +420 604 874 548

Adresa

Tropical Garden

Madilla Beach, Tangalle