fbpx Skip to content

Národní parky nedaleko Tangalle: Yala, Udawalawe a Bundala

Srí Lanka je proslulá rozmanitou divokou přírodou s množstvím vzácných zvířat. Navštivte národní parky nedaleko Tangalle a pozorujte zvířata v jejich přirozeném prostředí. Z Tropical Garden si můžete udělat výlet do Udawalawe, Yaly či Bundaly.

Každý z těchto parků je jiný a každý je vhodný pro pozorování jiných druhů zvířat. Nejbližší Bundala, vzdálená hodinu cesty, je mokřadní rezervace a na své si zde přijdou zejména milovníci ptactva. Žije zde na 150 druhů ptáků, včetně mořských orlů a plameňáků.

Pokud chcete spatřit slony ve volné přírodě, nejlepší volbou je Udawalawe, ke kterému se od nás dostanete za hodinu a půl. Žije zde celkem přes 500 slonů, takže šance je spatřit hraničí s jistotou. Cestou zpět se určitě zastavte ve sloním útulku Elephant Transit Home.

Nejvzdálenější (autem zhruba dvě hodiny), ale o to zajímavější je druhý největší a také nejnavštěvovanější park Srí Lanky Yala. Vyhlášený je zejména tím, že zde při troše štěstí můžete spatřit levharty a medvědy. Cestu sem je šikovné spojit s návštěvou chrámů v Kataragamě.

Po všech národních parcích je možné se pohybovat pouze najatým jeepem s řidičem, případně i průvodcem. Nejlepší čas pro safari je buď brzké ráno nebo naopak podvečer, kdy se zvířata shlukují u napajedel.