fbpx Skip to content

Užijte si nejkrásnější pláže na jižní Srí Lance

Tangallské pláže, to jsou kilometry světlého písku a k hladině se sklánějících palem. Můžete se po nich toulat celý den a potkáte jen několik turistů a pár místních. Ne nadarmo jsou právě pláže jižního pobřeží označovány za nejkrásnější pláže na Srí Lance.

Projděte vrátky Tropical Garden a ocitnete se přímo na nekonečné pláží Medilla (též Madilla), která svádí k procházkám, opalování a samozřejmě koupání. Je ale třeba počítat s tím, že jižní pobřeží ostrova omývá Indický oceán, takže moře je bouřlivé. Plavání přímo u Tropical Garden není bezpečné kvůli spodním proudům. Jen několik minut chůze po pláži či cestě ale najdete klidná zákoutí, kde je možné se koupat bez obav.

Doporučujeme místo za vlnolamy cca 10-15 minut chůze po pláži či pobřežní cestě (od Tropical Garden směrem k městu). Směrem na druhou stranu se procházkou po pláží dostanete k bezpečné zátoce před resortem Mangrove Garden.

Krásné a bezpečné koupání si můžete užít také na nedalekých plážích Goyambokka a Pallikudawa. Obě jsou v dosahu několika minut tuk-tukem. Lehátka můžete využít zdarma, je ale slušností dát si jídlo či alespoň pití v restauraci, která lehátka poskytuje. Další krásné koupání je např. na tzv. Silent Beach nebo Mawella beach. 

Za delší výpravu (cca půl hodiny tuktukem či pro dobrodružné povahy autobusem) rozhodně stojí Hiriketiya v Dikwelle, která se začíná řadit mezi nejoblíbenější pláže na Srí Lance pro surfaře z celého světa.