fbpx Skip to content

Výlet do hor nejen za krásnými výhledy

Smaragdově zelené čajové plantáže, vodopády řítící se dolů z vrcholů hor, úchvatné výhledy… I když trávíte dovolenou na jihu, nemusíte o tyto překrásné scenérie přijít. Udělejte si z Tangalle výlet do hor!

Srí Lanka je výjimečná neuvěřitelnou rozmanitostí krajiny na území jen o něco málo větším než Česká republika. Dvě a půl hodiny autem od Tropical Garden na vás čeká městečko Ella, vklíněné do údolí lemovaného čajovníkovými plantážemi.

Na výlet do hor vyrazte brzy ráno, abyste si mohli užít ty nejkrásnější výhledy. Zhruba do desáté hodiny je potřeba vystoupat na vyhlídku Little Adam´s Peak či Ella Rock. Později dopoledne se vrcholky hor zahalí mezi mraky.

V okolí můžete navštívit vodopády Rawana Falls či Diyaluma Falls nebo čajovou továrnu, kde vás podrobně seznámí s procesem výroby čaje od namáhavého sběru lístků až po jeho export.

Nevynechejte projížďku vlakem, který se proplétá mezi skalisky a plantážemi a z jehož oken můžete pozorovat scenérii jak vystřiženou z reklamy na pravý cejlonský čaj.