fbpx Skip to content

Prozkoumejte historické město Galle

Srí Lanka má za sebou dlouhou a komplikovanou minulost. Její koloniální část je vepsána do tváře historického města Galle.

Jádro Galle tvoří impozantní pevnost (fort) zapsaná na seznamu UNESCO, jejíž historická hodnota spočívá v prolnutí evropských architektonických stylů s jihoasijskými tradicemi. Pevnost byla vybudována v 16. století Portugalci a později dále rozšiřovaná Holanďany. Právě za holandské koloniální nadvlády se přístav Galle stal nejvýznamnější obchodní křižovatkou na ostrově. Kromě pevnosti zde najdete řadu dalších památek, které si zaslouží vaši pozornost – od majáku, přes hodinovou věž, muzea a kostely až po původní tržnice.

V současnosti je Galle městem v rozkvětu, opětovně se stává významným centrem obchodu i vzdělanosti a také oblíbenou základnou cizinců trvale žijících na Srí Lance. I proto v něm najdete spoustu moderních hotelů, kaváren, restaurací a obchodů. Od Tropical Garden je Galle vzdáleno něco přes hodinu cesty, výlet můžete spojit s koupáním na pláží v Unawatuně či návštěvou hadí farmy.