fbpx Skip to content

Informace pro váš pobyt na Srí Lance


Vážení a milí hosté,

děkujeme, že jste si pro svou dovolenou vybrali ubytování v Tropical Garden a přejeme Vám co nejpříjemnější pobyt. Na místě Vás bude očekávat Anke, naše sousedka žijící trvale na Srí Lance, která se o prázdninové domy a naše hosty stará. Počítejte prosím, že standardní doba příjezdu je mezi 14. a 20. hodinou, opuštění pokoje pak od 7 do 10 hodin, pokud nemáte s námi domluveno jinak. Před příjezdem prosím dejte vědět přesnější čas Anke, která vás bude očekávat (tel. +94 714 335 523). Toto není nutné, pokud máte zajištěn příjezd s naším řidičem. 

Pro vaši informaci níže uvádíme vybrané informace o zvycích na Srí Lance a pravidlech provozu Tropical Garden. Užitečné informace najdete také na našich stránkách v sekci Časté dotazy. Tipy na aktivity a výlety v okolí Tangalle najdete v sekci Aktivity a výlety, domluvit se můžete také s naším řidičem, který je zároveň zkušeným průvodcem.

Přejeme vám příjemný pobyt.

Tým Tropical Garden

Provozní informace pro váš pobyt v Tropical Garden

Po příjezdu si prosím bližší pokyny a doporučení k provozu Tropical Garden, které najdete ve vašich pokojích a v kuchyni. Zejména upozorňujeme na nebezpečí koupání v moři přímo před domy, moře je bouřlivé a s nebezpečnými spodními proudy. Klidná místa najdete jen několik minut chůze dále po pláži u vlnolamů či před resortem Mangrove Garden. Tuktukem se snadno dopravíte na překrásné a bezpečné pláže  v zátokách Pallikudawa a Goyamboka (cca 15 minut). Více informací o možnostech koupání najdete v sekcích Pláže a Bazény nebo se obraťte přímo na Anke.

V pokojích nemáme sejfy na ukládání cenností. Zatím se nám nikdy nestalo, že by se hostům u nás něco ztratilo nebo byli na Srí Lance okradeni, přesto bychom Vás chtěli upozornit, že v takovém případě neneseme za ztracené či odcizené věci zodpovědnost.

Také bychom Vás rádi požádali o pochopení a spolupráci při kontrole pokojů při vašem odjezdu, kdy naši zaměstnanci budou kontrolovat jejich stav a vybavení. Po skončení pobytu prosím odevzdejte Anke klíče od pokoje.

Chování a zvyky na Srí Lance

 

  • Pro vstup do chrámů je vyžadováno oblečení zakrývající ramena a kolena (týká se i mužů).
  • Ačkoli jsou již místní zvyklí na turisty i jejich styl oblečení, vždy velmi ocení přizpůsobení místním zvyklostem (delší sukně, kalhoty apod.).
  • Na Srí Lance je ZAKÁZÁNO koupání „nahoře bez“, prosím respektujte tento zákaz i na zdánlivě prázdných plážích a na zahradě Tropical Garden.
  • Dále je zakázáno kouření na ulicích.
  • Smlouvání není na Srí Lance tak běžné jako v jiných asijských zemích. Ceny v obchodech jsou většinou pevné. Smlouvat můžete zkusit na tržnicích, kde vám jako turistovi řeknou určitě vyšší cenu než místnímu. Smlouvání se určitě vyplatí s řidiči tuktuků a v turistických centrech.
  • K cenám za jídlo a ubytování bývá často účtován 10% příplatek za obsluhu. Poplatek je vnímán spíše jako součást ceny nežli spropitné. Personálu se za obsluhu, pomoc se zavazadly atd. nechává “neoficiální” spropitné dle uvážení. V Tropical Garden 10% příplatek za ubytování neúčtujeme, pokud budete spokojeni, náš personál samozřejmě spropitné ocení.