fbpx Skip to content

Užijte si Srí Lanku od prvního dne: tipy na Level 1 hotely

AKTUALIZOVÁNO 19. 4. 2022

Dne 19. 4. byla zrušena povinnost karantény pro neočkované. Nyní už si tedy opět mohou Srí Lanku užít všichni bez rozdílu, tak neváhejte a tuto krásnou zemi navštivte. Níže uvedená ubytování stojí za zvážení, i když už neplatí nutnost ubytovat se na hotelu Level 1. O aktuálně platných pravidlech pro očkované i neočkované informujeme v samostatném příspěvku Neztraťe se v džungli nařízení: aktuální podmínky pro vstup na Srí Lanku v roce 2021 a 2022.

PŮVODNÍ PŘÍSPĚVEK 

Chystáte se na Srí Lanku a nejste očkovaní proti covidu? Prozatím vás sice nemine povinnost ubytovat se po příletu na tzv. „Level 1 hotelu safe and secure“ a strávit zde určitou formu karantény, to ale neznamená, že si nemůžete užít krásnou dovolenou. Co pobyt  tzv. “bio bublině” v praxi znamená, jak a kde hledat Level 1 hotel a konkrétní tipy na různé varianty Level 1 ubytování najdete v tomto blogu.

 

Co jsou Level 1 hotely a jak dlouho zde budete muset zůstat

Level 1 hotely jsou speciálně certifikované hotely, v tuto chvíli určené především pro neočkované, kteří zde stráví pobyt v tzv. “bio bubble”. Jde o srílanskou obdobu karantény, ovšem se značně benevolentními pravidly – podrobněji v pravidelně aktualizovaném příspěvku o podmínkách pro vstup na Srí Lanku). Podle aktuálně platných pravidel (duben 2021) stráví neočkovaní na Level 1 hotelu 7-8 dní. Po obdržení výsledků PCR testu (který si můžete nechat udělat buď rovnou na letišti nebo pak přímo na hotelu) můžete využívat veškeré vybavení hotelu a užít si nejrůznější aktivity – zajít do bazénu či na pláž, má-li k ní hotel přístup, surfovat, zacvičit si jógu, dopřát si masáž či rovnou ajurvédský očistný program atd. Za určitých podmínek je dokonce možné i cestovat na známé památky či přírodní zajímavosti (se zajištěním vám pomůže váš Level 1 hotel). Nemůžete ovšem libovolně opouštět hotel, proto je dobré místo pobytu pečlivě vybrat, abyste si už první týden dopřáli relax a ne pouze přetrpěli karanténu. Level 1 hotel můžete opustit po obdržení negativního výsledku 2. PCR testu, který podstoupíte sedmý de po vašem příjezdu. Dále už se po ostrově můžete pohybovat bez omezení.

Kde hledat Level 1 hotely

Seznam Level 1 hotelů najdete ke stažení na stránce Srí Lanka Hello Again úplně dole. Nutno přiznat, že se v něm nehledá úplně snadno, protože je to opravdu jen seznam se jménem hotelu, adresou a kontaktem. Pokud je hotel umístěn v méně známých městech, člověk ani netuší, kde se nachází a je tak odsouzeni k otevírání jednotlivých odkazů systémem pokus-omyl. Zároveň není úplně aktuální – mnoho hotelů od certifikace Level 1 upouští.

Podstatně víc „user friendly“ je tato mapa Level 1 hotelů. Na první pohled vidíte, kde se ubytování nachází a můžete tak vybírat podle toho, kam máte dále namířeno. Navíc zde lze i filtrovat podle kategorie (počet hvězdiček, guesthouse, villa, tourist hotel atd.).

Zkusit můžete i přímo Booking.com a při vyhledávání zadat „Level 1“, případně zvolit i filtr „Ubytování s dodatečnými zdravotními a bezpečnostními opatřeními“, nicméně nejsou zde zdaleka všechny Level 1 hotely. Ale pro představu může posloužit. Rezervaci každopádně řešte přímo s hotelem právě kvůli zajištění dalších formalit nutných pro vstup na Srí Lanku.

Za zváženou stojí i oslovit některého z místních cestovních agentů, kteří mají asi nejlepší přehled, které hotely aktuálně jsou či nejsou Level 1. Pracují většinou na základě provize a dokáží sehnat ubytování za cenu, na kterou byste sami nedosáhli, takže pro vás nepůjde o náklady navíc. Využít služeb cestovního agenta může být užitečné, protože vám zároveň poradí s vízem a pomůže v případě komplikací. Jejich seznam najdete opět na stránkách Hello Again.

Tipy na Level 1 hotely

Protože jsem sama před časem hledala Level 1 ubytování pro hosty, kteří po ukončení karantény směřovali k nám do Tropical Garden, ráda se s vámi podělím o několik konkrétních tipů na Level 1 hotely. Vybírala jsem z hotelů nižší či střední cenové kategorie a zařadila jsem sem ty, které mne nějakým způsobem zaujaly nebo mi byly doporučeny jinými cestovateli. Všechna zde uvedená ubytování mají platnou certifikaci Level 1 v dubnu 2022. Protože se toto často mění, vždy si raději ověřte, že vámi vybrané místo stále jako Level 1 působí. Krásných ubytování je po celém ostrově celá řada a věřím, že si každý najde to svoje.

https://www.infinitysrilanka.top/

Infinity of Sri Lanka

Payagala (Mount Lavinia), dvoulůžkové a trojlůžkové pokoje, 1,5 hodiny od letiště

Pokud bych se nyní potřebovala ubytovat na Level 1 hotelu, byl by tento krásný hotýlek přímo na pláži mojí první volbou. Díky výhodné poloze jen hodinu a půl od letiště je perfektním místem, kam se uchýlit do “karantény” a skvělým výchozím bodem, odkud vyrazit dále poznávat ostrov. Jsem přesvědčená, že se tu rozhodně nebudete cítit jako zavření, ale užijete si plnohodnotnou dovolenou. Můžete chodit na pláž, surfovat, plavat v bazénu, zdokonalit své kuchařské umění na lekcích tradiční srílanské kuchyně, zahrát si volejbal a dokonce i trénovat v bazénu přístrojové potápění. Nebo se samozřejmě můžete jen uvelebit s knížkou na lehátko, užít si slunění a vzácné nicnedělání. Uvidíte, že vám týden uteče jako nic. A jak potvrzují samy sympatické majitelky, ačkoli pro vás rády zařídí i výlet v rámci bio bubliny, většina hostů o to nemá zájem a první týden si užijí klidné tempo a relax na hotelu. Ačkoli jsem místo sama (zatím) nenavštívila, bylo mi opakovaně doporučeno a jsem si jistá, že tady nesáhnete vedle. Majitelky vám ochotně poradí se vším potřebným, zajistí transfer z letiště a postarají se o to, aby váš pobyt byl krásným zážitkem. Třešinkou na dortu je pak velmi příznivá cena.

https://www.infinitysrilanka.top/

 

Nos Da Ty

Ahangama – Kathaluwa, až pro 10 osob, možnost bungalovů, dvoulůžkových o trojlůžkových pokojů

V Ahangamě, 2,5 hodiny cesty z letiště, se nachází super ubytování pro sukupiny. Je zde totiž možnost pronajmout si celou vilu v resortu Nos Da Ty. Vila je zařízená ve srílanském stylu, nachází se zde celkem 5 ložnic, všechny s klimatizací a vlastní koupelnou. Vila se nachází v rámci jednoho areálu spolu s hotelem, u kterého je i bazén. Podle fotek i recenzí na Trip Advisoru je ubytování pěkné a moje komunikace se srílanským majitelem probíhala bez problémů.

http://www.nosdahotel.com/

 

Sat Nam Eco Village

Sigiriya – Habarana, až pro 7 osob, možnost dvoulůžkových i trojlůžkových pokojů, 3 hodiny z letiště

Přímo v srdci tzv. „kulturního trojúhelníku“, tedy v oblasti, kde se nachází ty nejznámější a nejhojněji navštěvované srílanské památky, leží krásný malý resort s bungalovy Sat Nam Eco Village. Od letiště je vzdálen 3 hodiny cesty a je to perfektní výchozí bod pro ty, kdo chtějí po opuštění Level 1 hotelu navštívit např. impozantní pevnost Sigiriya, skalní chrám v Dambulle či starověké město Pollonaruwa. Vybrat si v tuto chvíli můžete ze 3 bungalovů (2 dvoulůžkové, 1 třílůžkový), v resortu se nachází bazén i restaurace a opět platí, že si ho můžete pronajmout celý jen pro svou skupinu. Majitelkou je sympatická Španělka, se kterou je zcela bezproblémová komunikace a ochotně podá veškeré potřebné informace.

https://www.infinitysrilanka.top/

Vybere si každý

Seznam zde uvedených hotelů byl původně podstatně širší, jak jsem ale již psala, řada hotelů se s ustupující epidemií a uvolňováním pravidel certifikace Level 1 vzdává. Berte tedy uvedené tipy jen jako malou ochutnávku, z čeho všeho lze mezi Level 1 hotely vybírat. Pokud vás nic z mých tipů neoslovilo, zkuste popátrat v seznamu Level 1 hotelů, nabídka je opravdu široká a dají se vybrat moc hezká místa  ve všech cenových kategoriích. Přeji vám šťastnou ruku při výběru a příjemně strávený pobyt na Srí Lance.

Kam dál

Odebírejte novinky z Tropical Garden

Přihlaste se k newsletteru s příspěvky z našeho blogu o Srí Lance, s informacemi o novinkách v Tropical Garden či slevami na ubytování. Nebojte, nezahltíme Vás, posíláme maximálně 5 newsletterů do roka.